Březen 2012

Moře v slzách

31. března 2012 v 23:37 | NikaRoovy |  Básním
Je noc, pomalu se blíží půlnoc a já sedám k sešítku a skládám básničku. Nazvala jsem jí Moře v slzách... Ať se líbí...
A ještě něco! Tohle je poslední článek ke kterému můžu říct, že byl napsán v březnu 2012! ;)

Zaujalo mě...

28. března 2012 v 20:18 | NikaRoovy


Blogy kamarádů! :)

Virwen-
Chaky a Charlie-
DeeDee-
Mei-riefel-
Venea-
Sisi-
Älcine-
Karla de E-mentalis-
Ariven-
DENY-
All-
Tonča-
Flexi a Mensis-


Oblíbené knižní blogerky a blogeři

Wulfric a Palack- http://wulfrion.blog.cz/

Skvělé holky s úžasnými blogy co úžasně píší!

Erin- http://tygr13.blog.cz/
Úžasná Erin, s úžasným talentem. Zase tak dlouho ji neznám, ale zamilovala jsem se do její povídky Volání svobody a věřím, že i všechny ostatní jsou stejně skvělé! Snad si je jednou v budoucnu také přečtu.
Vicky- http://death-vampire.blog.cz/Vicky je stará známá, její blog už navštěvuji dlouho, přestože jsem se nějak sekla, čtu její úžasný Jiný svět a četla jsem Začátek konce. Budoucí paní spisovatelka, palec nahoru.
Melaficent- http://melaficent.blog.cz/I Mel už čtu nějaký pátek, četla jsem Noc nekončí, do čehož jsem se zbláznila, ale nějak jsem se sekla. (To je mi podobné.) Každopádně její blog mám moc ráda a těším se na její ŠN povídku.
Ana Syringa- http://knihofil18.blog.cz/Ana Syringa, Knihofil 18, říkejte si jí jak chcete. Pro mě hodně oblíbená pisatelka, jejiž příběhy čtu jedním dechem. Četla jsem první dva díly trilogie Neprínosná, ke třetímu jsem se nedostala, a také její dokonalý Čip a i ona sizaslouží palec nahoru.
Alexis Dark- http://lide-se-meni.blog.cz/Alexis si velmi cením! Mimo to, že je mou nejstarší čtenářkou jsem si velmi oblíbila její blog, navštěvuji ho už také nějaký ten čtvrtek a zbožňuju, ho, i když jsem se nedostala ke čtení žádné povídky, snad to brzy napravím.
Alea- http://viva-la-vida.blog.cz/Na Aleu jsem narazila před nějakou tou středou a totálně mě zabily její básně. Prostě tahle slečna je hotová básnířka, vždy mi vyrazí dech. Nedávno jsem začala číst i její povídku Odtržení a wow- také palec nahoru
Terka M.- http://mikulovatereza.blog.cz/
Už si ani nepamatuju, kdy jsem na Terku narazila, ale nějaká doba už to je. Když se řekne Terka Mikulová, okamžitě se mi vybaví Francie, kdo ji zná, jistě ví proč. Určitě si někdy musím přečíst nějakou její kapitolovou povídku, čtu ty kratší a jsou úžasné! :)
Yasemin Other- http://pach-krvi.blog.cz/
Och, úžasná Yasemin. Četla jsem její povídku Ako lev a had a milovala jsem ji, nyní čtu Zavrhnutí a valím oči. Nevím co dodávat, miluji její blog, miluji její tvorbu, Yasemin je prostě úžasná!
Eloran Arroway- http://simplesiya.blogspot.cz/
Eloran, také už jí znám dlouho, i když dřív jsem její častou čtenářkou nebyla. Čtu její Černobílé klapky klavíru a také Nadechnutí a nemám slov. Tahle holka je prostě talent, k tomu se snad nic dodat nedá.
Casion- http://my-fantasydream.blog.cz/
I Casion je starší známá, už to bude rok co navštěvuji její blog. Také ještě nic jejího nečtu ale její blog sleduji a mám ho moc ráda!
Bree- http://fanfiction-bree.blog.cz/
Bree znám krátce, ale do jejího blogu jsem se zamilovala. Je autorkou především fanfiction na Harryho a něco z její tvorby jsem četla- a Bree je prostě strašně šikovná!!
Livv- http://livv-v.blog.cz/
Takový nováček mezi mými oblíbenci. Začala jsem číst její příběh- Prokletí dokonalosti a moc se mi líbí, Livv je moc šikovná holka. ;)
Polgara- http://ivi-pol-zub.blog.cz/Tento blog jsem si oblíbila díky povídce Na rozhraní a také čtu její recenze, blog každopádně doporučuji, Polgara je velmi talentovaná! :)

A jiní oblíbení. :)


Sbohem...2.kapitola

27. března 2012 v 15:06 | NikaRoovy

2.
"Caroline?" ozval se hlas Eleny Gilbertové.
"Ano? Ahoj, Eleno!" odvětila Caroline Forbesová a upravila si světlé vlasy.
"Nestalo se něco? Mělajsi tu být už před hodinou," řekla Elena. Caroline se zhlubok nadechla a tiše zasténala.
"Omlouvám se, Eleno. Úplně jsem na to zapomněla! Byl tady Tyler a…"
"To nevadí. Tak zejtra, jo?" vzdychla Elena a jemně se usmála.
"Fajn. Tak zatím ahoj," poznamenala Caroline.
Elena položila mobil na stůl a posadila se. Caroline… Tak si asi moc dívčího večírku neužijou. No co. Alespoň, že je tu Bonnie.
Při téhle myšlence vstoupila Bonnie Bennettová do místnosti a dala ruce v bok.
"Tak co?" zeptala se a smknula rty.
"Vypadá to, že Caroline se dnes neukáže. Takže jsme si zbyly my dvě. No… co budeme dělat?"
"Objednám pizzu, můžeš udělat popcorn," navrhla Bonnie.
"OK," usmála se Elena. Zamířila do kuchyně, zatímco Bonnie objednávala pizzu. Domem se rozezněl zvuk domovního zvonku.
"Bonnie, dojdi otevřít prosím!"
"Hned jsem tam!" odpověděla mladá čarodějka a otevřela dveře.
"Ahoj, Bonnie. Je tu Elena?"
Bonnie trochu zmateně kývla a zkřížila ruce na prsou. Pak ustoupila.
"Jasně, pojď dál. Je v kuchyni." Pak se lehce usmála a sledovala, jak Stefan Salvatore vstoupil a šel do kuchyně. Asi z toho holčičí večírek nebude, pomyslela si a zavřela dveře.
"Eleno?" řekl Stefan. Dívka se rychle otočila. On se usmál. Tak moc ji miloval. Miloval její krásné tmavé vlasy, její olivovou pleť a ty nádherné oči… Vypadala úplně jak ona. Ale ani zdaleka to nebyla ona. Kromě vzhledu neměly absolutně nic společného. Snad jen to, že je obě miloval… Ale to už je minulost. Katherine je minulost. A nyní mu byla naprosto ukradená, ať už byla kdekoli.
"Stefane? Co tady děláš?" usmála se na něj a Stefanovi se Katherine vytratila z hlavy. Vzpomněl si, proč sem vlastně přišel.
"Neviděla jsi Damona?" zeptal se trochu rozrušeně.
"Ne. Proč?" udivila se.
"Už to je pár dnů, co jsem hoviděl naposledy," odvětil Stefan.
"Je to Damon," ušklíbla se lehce Elena, on ale zůstal vážný.
"Nevím, tohle se mi nezdá…"
Elena semknula rty a přikývla. Podívala se na Bonnii, která právě vstoupila do kuchyně. Bonnie se nadechla a pak přikývla.
"Můžu ho zkusit najít."

O chvíli později seděla Bonnie Bennettová na podlaze a kolem sebe měla svíčky. Přivřela oči a svíčky ihned vzplanuly. Elena seděla naproti ní, Stefan se opíral o zeď.
"OK. Soustřeď se na Damona, prosím," zašeptala Bonnie Eleně.
Bonnie zavřela oči a pevně se soustředila, zatímco svírala Eleniny ruce. Hlavou jí proběhly obrazy. Absolutně nic nechápala. Všechno bylo tak… jiné. Tak cizí a tak moc vzdálené… ale zároveň jako by to bylo přímo v tomto pokoji. Její vize byla zmatená. Soustředila se dál. A pak se jí před očima zobrazila jakási brána…

"Bonnie? Bonnie!" třásla s čarodějkou Elena po Stefanově boku. Dívka otevřela oči. Elena si oddychla a objala kamarádku kolem ramen.
"Co se děje?" udivila se Bonnie.
"Omdlela jsi…" odpověděl Stefan.
"Co jsi viděla? Víš, kde je?" pokračovala Elena. Čarodějka se posadila na židli a ostatní ji následovali. Sevřela pěsti a promluvila.
"Nevím kde přesně je, ale jedno jsem zjistila. Jsem si vědoma toho, že to zní absurdně, ale obávám se, že se Damon přemísil do jiné dimenze," zašeptala. A pak na ni vyděšeně zírali dva zmatené pohledy…

Něco mezi tím...

26. března 2012 v 19:08 | NikaRoovy
Myšlenky pod slovem Já...

Sbohem...1.kapitola

25. března 2012 v 21:50 | NikaRoovy
FanFiction povídka na téma Upířích deníků.... 1. kapitola

Projekty na mém blogu

23. března 2012 v 21:51 | NikaRoovy
Jaké projekty jsou z dílny mého blogu? Tady se podívej. Budu ráda, když se nějakého zúčastníš.
---
POVÍDKOVÝ FOTBÁLEK

Řetězový projekt. Něco jako slovní fotbal, ale s povídkami. Více se dozvíškliknutím na obrázek.

DUŠE PISÁLKA
duse-pisalka.blog.cz
Projekt, který sjednocuje pisálky. Jedná se o pravidelné sborníky povídek a básní. Chystá se třetí ročník. Najdete i spoustu rad a pomocí.

Láska z hor

15. března 2012 v 15:32 | NikaRoovy |  Jednorázovky
Povídka věnována mému dědečkovi...

Kdo je NikaRoovy?

14. března 2012 v 16:17 | NikaRoovy

Jednou o mně někdo řekl, že jsem neobyčejně neobyčejná. Možná, že je to pravda, alespoň jsem si tak vždy připadala. Jmenuji se Veronika, inu ve vodách internetu jsem již nějaký ten pátek známa jako NikaRoovy. Narodila jsem se jednoho červnového dne před více jak čtrnácti lety a od té doby už toho leccos zažila. Špatné i hezké věci. Splnila si pár svých snů. Poznala málo z krás i nekrás světa. Poznala spoustu lidí. A teď je na čase, abych poznala osobu, s kterou strávila každičkou vteřinu jejího života. Totiž samu sebe, protože se mi tak docela dosud nepovedlo.
Netuším, co by vám o sobě mohla říct, protože toho o sobě vlastně taky moc nevím. Tak nějak jsem na sebepoznávací cestě a kdo ví, kam mě život donese. S jistotou jsem zjistila, že miluji knihy. A nezáleží na tom, jestli je píšu nebo čtu, miluji je ze všech úhlů pohledu. Jsou součást mého života. No, miluji spoustu jiných věcí. Kopretiny, hudbu, běhání, žvýkačky, léto, jazyky… nebo chlapce, pro kterého jsem tak neobyčejně neobyčejná.
Co jednou z tohoto děvčátka vyroste? To také nevím. Možná, že ze mě bude světoznámá spisovatelka, jak někteří tvrdí. (Ačkoliv mé nízké sebevědomí se nad tím vždy jen ušklíbne.) Možná, že bude překládat knížky. Možná budu cestovat po světě. A nebo třeba něco úplně jiného. Teď si tím zdaleka nejsem jista. Možná, že vám to řeknu za pár let a nebo také ne.
Myslím si, že nestačí pár nebo více vět, aby jste člověka poznali. Aby jste někoho poznali, třeba právě toto děvče, jenž se odhodlalo se vám představit, musíte jej poznat skutečně. Ať už se ji rozhodnete poznávat z jejích příběhů, které vám s radostí a ruměncem na tváři nabídne, nebo ji poznáte díky příběhu, který budete prožívat s ní společně. Víte, někdy v tom není zase takový rozdíl.Pro nejlepší dívenku na světě!

10. března 2012 v 12:21 | NikaRoovy |  Básním
Báseň pro tu nejúžasnější pětiletou holčičku, kterou jsem kdy potkala, která kdy vkročila do mého života. Mám tě moc ráda Tedynko!

Děsivá kletba

6. března 2012 v 19:01 | Nika :) |  Jednorázovky
Tohle je jedna má slohová práce na téma- Co se mohlo odehrát v domě na obrázku?
Jmenuje se Děsivá kletba, ať se vám líbí, Vaše Nika Roovy :-)