Sbohem...11.kapitola

25. dubna 2012 v 21:31 | NikaRoovy
A je tu další kapitola ke Sbohem... Prozradím snad jen, že se Nicol konečně rozhodla napsat něco do deníku. .D a ještě! Máme tu malou soutěž. Celkem podobný postup jako minule, ale nebudu dávat možnosti, je to jednoduchý! Otázka je:
Co Nicol viděla?
Pochopíte ji, až dočtete... Tak si počtěte hezky...

Věnováno Ariven, protože D je prostě D a za to patří Tučňák... :DDDD A tohle naprostý žvást


11.

Damona probudily jakési zvuky. Otevřel oči a spatřil Nicol, jak dává nějakou knížku do tašky.
"Kam jdeš?" zeptal se a poposedl si. Nicol se otočila směrem k posteli.
"Do školy?" ušklíbla se. "Někomu bylo teprve šestnáct, někdo musí stále chodit do školy…"
"Tobě bylo šestnáct?" vyhrkl Tučňák a tázavě se na ni zahleděl. Nicol semkula rty a poté přikývla. Pak se nadechla a přehodila si batoh přes rameno.
"No, já už půjdu…"
Damon chvíli ležel a přemýšlel. Nakonec ale vstal a šel se obléknout. Celou tu dobu uvažoval o Nicol. Nikoho jako ona ještě nikdy nepotkal. Nebyla jako ostatní dívky, které mu většinou byly úplně ukradené. Ale nebyla ani jako Elena. Něco ji k němu ale táhlo. Neměl tušení, co to je, ale něco z ní až šíleně vyzařovalo. To nedokázal popsat. Zapnul si poslední knoflík u košile a pohlédl z okna. Začínalo pršet.
Nicol asi zmokne… pomyslel si soucitně. Pak se zarazil To bylo přesně to, o čem mluvil. Proč se o ní tolik staral? Proč mu jí bylo líto i při zcela nicotné situaci, jako je déšť? Tyto otázky zůstávaly nezodpovězené. Náhle se ho pocity čím dál víc zmocňovaly. Najednou se o ni ačal bát, co když se jí po cestě něco stane? Snažil se sám sebe přesvědčit, že mu na ní nezáleží. Avšak zdálo se, že tento boj prohrává.
Proběhl domem a ihned dohnal Nicol, která mířila ke škole. Ta tiše vykřikla, ale pak se vzpamatovala.
"Co tady děláš?" zašeptala a snažila se vypadat nenápadně, protože by si o ní lidé asi mysleli zvláštní věci, kdyby ji viděli mluvit samu se sebou.
"Jdu tě doprovodit do školy," ušklíbl se Tučňák a chytil j za ruku. Nicol to sama nechápala, ale i po dnešní noci pro ni byly jeho doteky neznámé. Pořád nemohla uvěřit tomu, že je to skutečnost. Chtěla namítnout nějakou ironickou poznámku, ale nakonec neřekla nic. Jen mu stisk opětovala a nechala to být. Tentokrát už nechtěla nic zkazit.
Za chvíli došli ke škole.
"A sakra…" pomyslela si Nicol, upírající pohled ke vchodu.
"Co se děje?"
"Tim," utrusila s nervózním úšklebkem.
"Kdo je Tim?" zeptal se Damon.
"Můj kluk…" zamumlala, pustila jeho ruku a vydala se ke škole.
"Tvůj kluk?" zamračil se Damon, ale Nicol ho neslyšela. Proč mám sto chutí udělat si z toho Tima hlavní chod oběda? Položil si novou otázku. Od kdy je tohle jeho problém? Ale otočil se a vydal se zpátky do domu Nabyových.


21. května
Milý deníčku,
Je toho tolik, že je to až neuvěřitelné. Sama nevím, jestli tomu dokážu uvěřit. Ale je to pravda. Kde začít. Zdá se to jako měsíce, co jsem ti psala naposledy, ale ono to bylo ve čtvrtek, chápeš to? Teprve ve čtvrtek, když jsem si myslela, že je to všechno jen fikce, že je to nemožné. A teď je mi ten minulý zápis tolik vzdálený... Hodně věcí se změnilo…
Tak třeba… ještě před týdnem, jsem měla hlavu ponořenou v nemožných touhách o Damonovi. A teď? Najednou spolu… ehm… spíme v jedné posteli. Jo, zní to naprosto šíleně. Vím, že je o hodně starší než já, tím myslím jeho fyzickou stránku, ale je to Damon! Kdopak by ho mohl nemilovat, že?
Teď jde o druhou stranu. On mě nikdy milovat nebude. Jsem jen jedna z mnoha dívek, to je jeho styl. Možná je ode mě zbabělé, že se nechám využívat, ale už tak mi dává moc. Každý jeho dotek je pro mě něco jako dar… Pokud to vůbec dokážeš pochopit. A já se necítím využitá… připadám si šťastná. Jako by se najednou všechno zastavilo a byla jsem jen já a on. A ty okamžiky s ním mi přijdou věčné. Jako kdyby nikdy neměly skončit. Je to něco zakázaného, ale až přehnaně krásného. Nemůžu si pomoc, prostě to tak cítím!
Jen nerada odcházím od problému, ale vypadá to, že máme problém. Jo my! Zase jsem zpátky… No co! Zdá se, že Damon není jediný upír ve městě. Myslím si, že Susan, která je stále v nemocnici, napadl. A pak ji vymazal vzpomínky a nechal poslat úplně divnou zprávu.
Je to děsivý. Nejhorší na tom je, že nemám absolutní tušení, kdo by to mohl být! A když si od všeho tohu odpočinu, přijde na řadu hádka s Janice. Vím, že jsem se měla dostavit na její narozeniny, ale to prostě nešlo. Nemohla jsem přijít o chvíle s ním… A Janice je teď na mě pořád naštvaná. To mě přivádí k jedné známé větě: Když to nejsou upíři, jsou to kamarádky…
Ale nebylo řesně tohle mé přání? Zabývat se něčím jiným než hádkami s kamarádkami? Kdyby se něco stalo, dám ti do budoucna malou radu:
Pozor na to, co si přeješ. Může se ti to splnit.
A teď mě prosím omluv. Máme matematiku, naštěstí poslední hodinu, ale vypadá to, že si ze mě udělat profesorka Hilesová osobní terč…
Takže ahoj, Nicol.

Nicol se vracela ze školy domů. Nemohla se dočkat, až ho znovu uvidí. Nejradějiby ráno do školy vůbec nešla a strávila celý den s Damonem… Ovšem teď škola skončila a ona může jít za ním. Přešla ulici a kývla naWendys, její spolužačku, která jí s dálky zamávala. Pak se ohlédla. V tu chvíli jí projel tělem děsivý chlad a zalapala po dechu. Pokusila se vzpamatovat, z toho co spatřila, ale nešlo to. Bez váhání se vydala týž směrem…
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Michalka Michalka | Web | 26. dubna 2012 v 15:45 | Reagovat

Honem další kapitolku..... Je to tak napínavé....

2 ariven ariven | Web | 26. dubna 2012 v 17:48 | Reagovat

Super, díky za věnování :). Tučňák! Tučňák! Já chcípám! :D  :D  :-D A co viděla? Fakt nevim, ale tak třeba...Katherine?

3 Chaky Chaky | Web | 26. dubna 2012 v 17:53 | Reagovat

Přidej další, pokud mě nechceš naštvat :-D
Tak ty budeš napínat jooo?? Rychle další kapitolku!

4 Alea Alea | Web | 26. dubna 2012 v 18:42 | Reagovat

Wow! Rychle další :)

5 Michalka Michalka | Web | 26. dubna 2012 v 20:10 | Reagovat

Viděla St a El. Víc neřeknu.-

6 Wendys Wendys | Web | 28. dubna 2012 v 9:57 | Reagovat

boží hlavně ta část s tím deničkem

7 Lilly Lilly | Web | 10. května 2012 v 20:14 | Reagovat

Okomentovala bych to tak:
Drahá Nicol, Janice tě nezakousne, Damon ano.
Drahá Nicol, až tě Damon nechá, předpokládám, že je dost možný, že se pověsíš na nejbližší větvi:D Doufám, že tě neopustí, jinak by to nedopadlo dobře.
Drahý Damone, Tim asi nebude nejlepší nápad na voběd. Radši by ses měl vypořádat s tím druhým upírem :P

PS: Moje vzkazy ber s rezervou:D
A já vždy věřila že v Damonovi je i to světlé, ne jen ta temnota. Už od začátku :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama