Poslání srdce- IX. Sorganovo tajemství

15. září 2012 v 14:54 | NikaRoovy

Opožděně přináším kapitolu k PS. Nebudu mít zbytečné řeči, prostě ať se kapitola líbí. :-)


Z očí jí vyhrkly slzy. Jen tak tam stála, snažíc se vstřebat to, se právě děje. Znovu se jí šechno vybavilo. Všechno, čím si za svůj život prošla. Už toho tolik ztratila. Už tolikrát měla důvody vzdát to, ale ona šla dál. Šla dál, i když jí život házel klacky pod nohy a ona stokrátspadla, Ale vždy se zvedla, vždy dokázala vstát a jít dál. Ale teď se na své cestě zastavila. Ne proto, že by už nemohla jít dál, ale ona narazila. Narazila na něco, v co už nikdy nedoufala. Narazila na odměnu za to vše, čím si prošla. Ale stále tomu nemohla uvěřit.
Z očí jí stékaly slzy. Sama nevěděla, jestli to byly slzy štěstí, nebo slzy smutku, když začala vzpomínat. Na tom ale nezáleželo. Důležité bylo jen to, co se stalo důvodem k pláči. A tím byla láska. Láska zhmotnělá v těle, které tolik milovala…
Už tomu nemohla zabránit. Rozeběhla se a nechala se sevřít v náručí toho, od koho to nejvíc potřebovala. A tiše vzlykala. Všechny emoce, zadržovaný po celý dlouhý život vyšly najevo. A ona plakala, vzlykala a on ji nechal. Jen jí přejížděl rukou po vlasech. Nevěděla, jak to trvalo dlouho. Mohl to bý celý rok, několik hodin, ale i jen pár vteřin, když se trochu ztišila.
"Sorgane…" zašeptala se slzama v očích a zvedla hlavu. On se usmál, ale Terien si všimla, že i on má v očích slzy…
"Nechápu to, myslela jsem…"
"Myslela jsi správně."
"Tak jak…"
"Je to dlouhý příbeh, Terien. Ale myslím, že jestli si někdo zaslouží ho znát, jsi to právě ty. Jsi druhá osoba, které to říkám… Ani nevím, kde začít. Možná bych měl začít vyprávět všechno od začátku…" Soran začal vypávět a elfka ho se zájmem poslouchala.
"Je to už dávno když se přímo tady, na tomto místě našlo dítě. Všichni věděli, komu to dítě patří. Nedokážu ti vysvětlit jak na to přišli, sám tomu příliš nerozumím a všichni ostatní nejspíš také ne. Zkrátka to věděli. Byla to dcera ženy, které se většina obyvatel této říše obávala. Ne proto, že by byla zlá. Spíš proto, že by byla spravedlivá. Měla velkou moc. Dokázala se dostat do mysli kohokoli z lidí i elfů. Dokázala tě přemístit kamkoli. A povídalo se, že to nemusel být ve stejném světě. Všichni kladli k dítěti úctu, kvůli matce toho děvčete, ale zároveň z něj měli hrůzu, kvůli jeho otci. Otec dítěte byl totiž zlý.
Prý byl otec té dívky stvoření temnot, pocházel odkudsi z pekel a bylo až víc jak jisté, že geny ta dívka podědila. A skutečně. Otec vzal dceru k sobě, když mu ji donesli a ona poznala svého nevlastního bratra. Ona nechtěla být zlá, nechtěla být na straně temnot, stejně jako její bratr. Když byl jejich otec zabit, jeho syn se snažil zařadit mezi lidi, neškodit jim, ale stát se jedním z nich. Po letech se snad dokonce oženil a měl dvě děti, ale to už bylo mimo příběh té dívky.
Jí se tento svět nelíbil. Nechtěla, aby se na ni idi dívaly ze strachem v očích, aby se jí vyhýbaly, ale ani nechtěla nic skrývat. Proto se vydala až na moře za tímto ostrovem a tam žádala matku, aby ji oteřela hranici, aby ji přemístila do jiných svěů, jak se o ní vypráví, že to má v moci. Její kosná matka jí vyhověla a přemístila dceru do města z jiného světa. Tam se žena zamilovala, vdala se a její budoucnost vypadala šťastně. Brzy čekala první dítě. Při porodu ovšem zemřela…" Sorgan se odmlčel.
"Ale…" začala Terien. "Co to má společného s tebou? Jak to souvisí?"
"Má to se mnou společného víc, než si myslíš. Žena byla poslána do Gallniedu," prohlásil Sorgan, jako kdyby ta věa měla velkou váhu. Teriense rozšířily zorničky a pootevřela ústa.
"Ach…" zašeptala. "Byla to tvoje matka. Ta žena byla tvoje matka…" zašeptala. Sorgan kývl. Chvíli oba mlčeli.
"Ovšem… stále nechápu, jak je možné že tu jsi. Nerozumím tomu. Jak je možné, že… no, že žiješ?" divila se Terien. Znovu zavládlo krátké ticho.
"Je to tím, že nežiju…" řekl po chvíli Sorgan. "Tedy… ne jako dřív a už tak nikdy žít nebudu. Má babička, je Paní hranice. Ale hranice není jen ta mezi Mianthilií a Lilandgarií. Ta hranice je mezi vším. Je to hranice mezi dobrem a zlem, dnem a nocí a smrtí a životem. Vyslala pro mě, protože chtěla, abych vám pomohl. A to já udělám. Pomůžu vám dostat se do Lilandgarie. A poradím vám, co dělat dál, až tu nebudu…"
"Ty odejdeš?" vydechla náhle Terien. Sorgan kývl.
"Oba víme, že není jiná možnost. Už jsem ti to říkal. Život jde dál. A ty musíš jít dál, Terien…" šeptal jí do ucha a pevně ji k sobě přitiskl.
"Ale předtím jsi to říkal a teď jsi tady. Jak mám jít dál když jsi stále tady, když se do mého života stále vracíš?"
"Vrátil jsem se, abych ti mohl říct pravdu o sobě, abych ti ukázal, nový svět, svět, odkud pocházím a mám přání. Chci, abys poznala mou poslední rodinu. A pak půjdeš dál, pak otočíš list. Rozumíš?" zeptal se Sorgan. Terien kývla a políbila ho na rty.
"Komu jsi to prozradil?" tázala se po chvíli. Sorgan se zatvářil poněkud nechápavě.
"Říkal jsi, že jsem druhá, komu ses o tom zmínil, tak komu jsi to ještě prozradil?" zopakovala.
"Tvému bratrovi…" opáčil Sorgan. Terien jen kývla.
"A kde to vlastně jsme?"
"Na Ostrově Jednorožce…" odpověděl. "Augura tě sem přenesla, abych s tebou mohl mluvit. Zatím zaujala pozornost ostatních, aby sem později přivedla i je."
"A co dál?"
"Dál je pro vás nachystaná loď, kterou se dostanete přes moře do Etelwenu, odkud budete přeneseni až na druhou stranu té říše. Až na hrad Santiel. Nemůžete se ztratit," popsal ji cestu Sorgan.
"A teď… bych měl dát Auguře znamení, aby přenesla ostatní."
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Mei-riefel Mei-riefel | 15. září 2012 v 15:23 | Reagovat

Úžasný ! Naprosto :))

2 Ivča Ivča | 15. září 2012 v 16:09 | Reagovat

Super! :-) Já tuhle povídku zbožňuju! :-D

3 Venea Venea | Web | 15. září 2012 v 16:13 | Reagovat

WOW! Krásá! :) Fakt úžasná kapitola Veru ! :)) Honem přidej další prosím ! ") :-D  ;-)

4 Ren Ren | 15. září 2012 v 16:25 | Reagovat

w-o-w :DD úžasně :3 dááálší! *_*

5 Kate Kate | Web | 15. září 2012 v 16:53 | Reagovat

No, myslela jsem si, že Augura bude zlá, ale asi jsem se spletla. :D

6 Neilin/Aranis Neilin/Aranis | 15. září 2012 v 20:54 | Reagovat

Krása

7 ariven ariven | Web | 15. září 2012 v 22:06 | Reagovat

Naprosto dokanalá kapitola! U toho začátku jsem fakt zírala s otevřenou pusou! Prostě DOKONALOST! :-D

8 Alexis Dark Alexis Dark | E-mail | Web | 16. září 2012 v 8:53 | Reagovat

No, myslela jsem si, že líp už psát snad nikdo ani nemůže... Zřejmě jsem se šeredně mýlila... :-D

9 Tonča Tonča | Web | 16. září 2012 v 13:29 | Reagovat

Já se tak seklaXD Pěkný ;)

10 Nalouwi Nalouwi | 16. září 2012 v 16:25 | Reagovat

nádherný... taky jsem si myslela, že je Aurura zlá... škoda mohlo to být vtipný... :-D ale jako fakt je to NÁDHERNÝ!! O_O  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama