Poslání srdce- X. Začátek

3. října 2012 v 19:05 | NikaRoovy
Ahoj! Takže, po nějaké době je tu zase kapitola k Poslání. Tentokrát se zase na chvíli podíváme do Lilandgarie prostředí z knih Poselství jednorožců. No, doufám, že se kapitola bude líbit. Toť by bylo asi vše... Už nebudu zdržovat a nechám vás číst. Ať se tedy líbí, komentáře potěší. :) NikaR.X.

Slunce už pomalu zapadalo, když Awrixel, Sorgan a R'Tiles přinášeli na loď v soudkách, co byly na lodi, vodu z blízké říčky. Terien seděla na kameni a sledovala zapadající slunce. Oči měla lehce červené a po tváři jí stékaly slzy. Ellnesa k ní tiše přistoupila a chytila jí za rameno.
"Jsi v pořádku?" zašeptala. Terien kývla a pokusila se o úsměv.
"Jistě. Já jen… přemýšlela jsem. Když jsme se na tuhle cestu vydávali, bylo to jiné. Věděla jsem, že to dokážeme, že je to sktečné, ale stejně jsem byla nervózní, jestli jsem se nerozhodla špatně. Ale to už vím. Nerozhodla jsem se špatně. Rozhodla jsem se tak, jak to chtěl osud. Tohle se mělo stát. Chápeš? Všechno do sebe zapadá. Všechno je už d začátku naplánovaný. Náš osud je určen. Nemůžeme se tomu vyhnout. Nikdy. A přesto, že mi to nedošlo tehdy, jsem měl v hlavě jisté tušení, že to jinak nejde.
A teď je to tu zase. Může připadat, že až se dostaneme do Lilandgarie, bude to už končit, tahle cesta, to poslání… Ale až teď jsem pochopila, že se mýlím. Tím, že se dostaneme na hrad Santiel to teprve začne. Nemůže to končit, ještě to ani nezačalo…" zašeptala Terien pro sebe ta poslední slova a po chvíli se podívala Ellnese do očí.
Chvíli panovalo ticho. Bylo slyšet je moře, elfové nosící šplouchající vodu v soudku.
"Máš pravdu. Tohle bude teprve začátek…" přisvědčila Ellnesa.
"A kde je vůbec Neilin?" zeptala se po chvilce Terien.
"Šla nasbírat nějaké ovoce. Asi bych se po ní měla jít podívat, za chvíli asi budeme odplouvat," odpověděla elfka a svižným krokem se vydala do lesa. K Terien uslyšela blížící se kroky. Otočila se. Když spatřila Sorgana, znovu jí z očí vyhrkly slzy.
"Za chvíli poplujete…" řekl tiše přisedl si k ní. Terien pevně stiskla jeho ruku.
"Vážně nepojedeš s námi?" zamumlala Terien a vzhlédla k němu. Odpověď na tuto otázku znala, ale přesto se na ni musela stále ptát.
"Víš, že to nejde… Už to, že jsem vůbec tady je špatně. J to proti přírodě. Já už nežiju. Ještě jsem neodešel, ale nepatřím sem. Nemůžu tady zůstat a ty tovíš taky. Život jde dál. Běž dál a jednou se zase uvidíme…" usmál se na ni Sorgan. I ona se teď usmála. Měl pravdu. Jednou se zase uvidí a pak… pak už spolu budou věčně…
"Chyběl jsi mi. Už teď mi chybíš a chybět mi budeš," zašeptala Terien.
"Taky mi budeš chybět," řekl Sorgan a přitiskl jí k sobě.
"Budeme odplouvat!" ozval se R'Tiles. Terien nechtěla odtrhnout hlavu od jeho hrudi, ale byla nucena se přemoct.
"Neříkej sbohem, říkej nashledanou…" pošeptal jí Sorgan do ucha a ona se znovu usmála.
"Tak tedy nashledanou." Po těchto slovech nastoupila do lodi. Loď, poháněna neznámou sílou, zřejmě ze zdroje Augury se dala do pohybu. Terien ještě dlouho vyhlížela břeh. A on tam stále stál, jako by neměl v úmyslu odejít.
"Miluji tě, má paní…" zašeptal tak tiše, že to nemohlo být na takovou dálku slyšet. Ale ona to slyšela. Věděla, že na tuhle větu nikdy nezapomene. Z touto větou na mysli toho večera zaléhala do postele a těšila se na ráno. Zítra všechno začne.


Ve městě Ehliena bylo vše jako dřív. Žádný z elfů si nevšiml změny. Ale to ráno byla Aéstis velmi rozrušená. Očekávala, že se to stane, ale stejně jí to rozrušilo.
"Co potřebujete, má paní?" zeptal se Eleas. Aéstis nadzvedla hlavu.
"Přiveď mi prosím mou dceru…" prohlásila a Eleas kývl. Na to odešel. Aéstis se posadila a zhluboka se nadechla. Zanedlouho se dveře od komnaty otevřely a vstoupila něžná tmavovlasá dívka v lehce narůžovělých šatech. Elf Eleas kráčel za ní a zavřel dveře. Než stačila elfka cokoli říct, Aéstis se ujala slova.
"Aranis, nechtěla jsem o tom mluvit s nikým, ale teď to už budu muset učinit. Už nějakou dobu vím, že se má něco stát. Změna. A včera to přišlo. Do Lilandgarie vstoupili elfové a lidská, poněkud zvláštní dívka, kteří nepocházejí z říše," promluvila. Eleas i Aranis se zatvářili velmi zaujatě. Královna země Všehovzniku pokračovala.
"Jedna elfka, jsem přišla z nějakého důvodu, má poslání. Ať už se jedná o cokoli, bylo by neuctivé, neuvítat hosty ze zcela jiné země , když zavítají do říše, kterou jsme my v podstatě stvořili. Proto bych měla jisté přání. Přeju si, aby jste se vypravili na Santiel."
Aranis zatajila dech. Vydá se zpět do Lilandgarie. Jedna její částbyla silně rozrušena a nervózní. Znovu se tam podívá, znovu se vydá na cestu do říše dobra a něco ji tam určitě čeká. Ale pak u byla ta druhá část. Ta až moc toužila po setkání s přáteli. S králem Falienem, z královnou Kassandrou. Zase bude blíž jednorožovi. Ale ta nejsilnější tužba jí rozbušila srdce ze všeho nejvíc. Uvidí Veragina. Při pouhém pomyšlení na něj se jí srdce divoce rozbušilo. Ne, tohle nemohla odmítnout. Nemůže se vzdát možnosti ho spatřit.
"Ráda tvé přání splním, matko…" prohlásila Aranis a lehce sklonila hlavu. Eleas ihned souhlasil.
"Měl bych dát vědět i Lavril?" zeptal se. Aranis přikývla a Eleas vyšel z místnosti.
"Kdy máme vyrazit na cestu, matko?" zeptala se poté Aranis.
"Ještě dnes v podvečer."
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kajuše Kajuše | Web | 3. října 2012 v 19:23 | Reagovat

je to vážně super,moc se mi to líbí :)

2 Neilin/Aranis Neilin/Aranis | Web | 3. října 2012 v 19:28 | Reagovat

Konečně se Aranis setká s Veraginem!Jupí :D!
Super kapča,zatím moje nejoblibenější :D :-D

3 Cathrin Cathrin | E-mail | Web | 3. října 2012 v 20:26 | Reagovat

Krásně napsané a souhlasím zatím nejlepší kapitola... jupíí :-D

4 *Mixxe$* *Mixxe$* | 3. října 2012 v 21:14 | Reagovat

Vzhlížím k tobě s ještě větším obdivem, jestli to ještě jde :DD Fakt super kapitolka, souhlas, zatim nej!!! ;)*

5 alexisb alexisb | 3. října 2012 v 21:31 | Reagovat

nej nej nej pokračování pls :-)  :-)  :-)

6 Sisi / Siska Sisi / Siska | Web | 3. října 2012 v 21:56 | Reagovat

Krásné!!§ :-D  :-D

7 sherylinlee sherylinlee | E-mail | Web | 4. října 2012 v 9:55 | Reagovat

Ahoj, prepáč, že reagujem sem, ale prednedávnom si uploadovala svoju ikonku na sherylinlee.sk. Žiaľ v množstve prijatých správ sa stratila a nevedela som reagovať. Preto sme ešte ikonku odkazujúcu na Tvoju stránku nenahrali. V súčasnosti sa web prerába a nevieme, či ešte bude fungovať sieň. V prípade, ak áno, budeme Ťa kontaktovať.

8 Nalouwi Nalouwi | 4. října 2012 v 18:54 | Reagovat

jó hustý!! :-)další!! :D

9 ariven ariven | Web | 4. října 2012 v 19:10 | Reagovat

Pěkná kapitola, už se těším, až se Aranis a Veragin zase potkají... A taky na stekání postav z PJ a KM :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama