Sbohem 2: 5. kapitola

22. listopadu 2012 v 7:19 | NikaRoovy
Po nějaké té době tu mám další kapitolu ke Sbohem 2. Snad se bude líbit. Mimochodem nastupuje Damon, z čehož jsem tak trochu nadšená i já. :D To by bylo vše co tu budu mlít. Ať se líbí, komentáře potěší.
PS: Zúčastněte se úžasné akce u Mei-riefel! :))Dům Stacy Trishové se Charlie líbil. Nebyl to takový starý dům, v jakém ona celý život vyrůstala. Dům byl moderní, luxusní a vůbec nepůsobil nepříjemným děsivým dojmem, jako Charliin domov.
"Máte to tu krásné," poznamenala Charlie když se rozhlížela po obývacím pokoji. Stacy se na ní usmála.
"Klidně se posaď, chceš… vodu?" nabídla jí Stacy. Charlie s díky kývla a procházela se po obývacím pokoji. Značně se lišil i prostorností. Místnost, ve které se Char právě nacházela nebyla plná zbytečností. Nebyly tu žádné bedny, žádné matčiny ze sešity a deníky z mládí, žádné staré knihy. Jen to nejnutnější. Charlie se zamyslela, proč její matka nemůže všechny ty krámy někam vyházet. Stejně už je nebude potřebovat.
"Hledáš něco?" ozval se za ní hluboký hlas a ona se s výkřikem otočila. Spatřila za sebou světlovlasého chlapce s pronikavým pohledem a drsnými rysy. Nejdřív chtěla začít volat Stacy, nevěděla, co ten kluk v domě dělá, ale pak jí to došlo. Spadl jí kámen ze srdce.
"Ty musíš být Matthew, Stacy mi o tobě říkala," pousmála se nervózně. Matthew trochu pokřivil obočí.
"Tak už se znáte? Charlie, to je můj bratr Matthew. A tohle je Charlie Davisonová. Nabídla jsem jí, že tu může zůstat přes noc. Byla v lese tak sama. Doufám, že to nevadí?" pousmála se Stacy. Na Matthewově tváři se také objevil úsměv.
"Ovšem, že ne. Přebude tu Charlie na večeři. Nevím jak vám, ale mě celkem vyhádlo." Stacy byla ráda, že si Charlie nevšimla pokřiveného úšklebku na chlapcově tváři.
"Ne. Tady nic k jídlu nemáme. Pro jídlo si musíš dojít do města," zahleděla se Stacy na bratra pronikavě a on pokrčil rameny. "Jak myslíš…" S těmito slovy odešel nahoru po kovových schodech.


Damon Salvatore vystoupil z auta. Jedním pohybem rozrazil starou bránu a během vteřiny byl u domu. Nevěděl, co po něm Nicol chce. Od doby, kdy ji viděl naposledy utekla už nějaká ta doba. Bylo mu jedno jak dlouhá, nějak to nestačil vnímat. A bylo mu to jedno. Co si pamatoval, Nicol se vdala. Jejich cesty se jednou provždy rozdělily a každý z nich si šel svým vlastním životem. Přesto mu teď volala a potřebovala pomoc. Nemohl zapomenout jak stále zdůrazňovala, že je to důležité. Zaklepal na dveře a čekal. Zanedlouho se dveře otevřely. Na prahu stála žena.
Byla starší, než sis ji pamatoval. Změnila se. Na tváři už nenašel její úsměv, který si pamatoval. Ale ty poči byly pořád stejné. Přesně takové, jako kdysi. Ovšem byly smutné a Damon v nich spatřil jisté vyděšení. Chvíli se do těch očí díval, až promluvil:
"Co se stalo?"
"Díky, že jsi přišel," přejela ho očima od hlavy až k patě. "Pojď dovnitř," dodala pak a on vstoupil. Rychlým krokem ho vedla do obývacího pokoje. Posadila se na starou pohovku pokynula mu, aby se také posadil.
"Tak co se stalo?" zopakoval. Nicol se vyhrnuly z očí slzy.
"Jde o Charlie. Měla dnes spát u kamarádky. Odešla ke kamarádce. Pak za mnou přišla, nějaká holka. A... tvrdila, že je tu nová že bydlí v domě nedaleko odsud..."
"Zaraž," přerušil ji Damon. "Zaprvé. Okolo téhle lesní pustiny je ještě nějaký dům? Zadruhé. Kdo je Charlie?" Jindy by nad Damonovou poznámkou protočila očima, ale teď byla příliš rozrušená ze všech okolností, tak jen nasucho polkla.
"Charlie je moje dcera," zašeptala.
"Pokračuj."
"Bylo mi divné, kdo by se sem do lesů stěhoval..."
"Ty."
"Ale i tak jsem ji přivítala a pak, pak jsem se jí dotkla. A cítila jsem... smrt a tak jsem zavřela dveře a nechala to být. O pár hodin později jsem však měla divný pocit. Zavolala jsem Charlině kamarádce Taylor, jestli je všechno v pořádku. A zjistila jsem, že už víc jak před hodinou šla domů. A teď se bojím, co když, já... Nevěděla jsem co dělat. Jestli se jí něco stane, tak to nezvládnu. Nikoho jiého už nemám." Z očí se jí vyhrnuly další slzy. Damon ji k sobě přitiskl.
"Máš mě," zašeptal a jemně ji pohladil po zádech. "A jí budeš mít taky. Kde je ten dům?"
"Nemůžeš tam jít. Ta holka má bratra. Jsou dva. A ty jsi sám. A nejsi tam pozvaný. Nemůžeš to zvládnout." Damon ji probodl pohledem. "Nicol. Vážně sis to za ta léta, co mě znáš nevštěpila do hlavy? Nikdy se mě nepokoušej zastavit, pokud teda nechceš aby se z tvé dcerušky stala noční svačinka." S těmito slovy ji lehce odstrčil a zamířil ke dveřím. "A mimochodem... Tvé pochybnosti o mě zraňují mé city!"
A pak se vydal nocí do lesa.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 22. listopadu 2012 v 15:50 | Reagovat

páni to je skvelé :D veľmi sa mi páči táto kapitola, naozaj vydarená, hlavne Damon je skvelý :-D

2 Tonča Tonča | Web | 22. listopadu 2012 v 16:35 | Reagovat

Skvělé, honem další :-D

3 Chaky Chaky | Web | 22. listopadu 2012 v 17:32 | Reagovat

Tak teď vážně, všechnu chválu ti snad vysvětlí to, že jakmile jsem se dostala k druhýmu odstavci a uviděla jako první "Damon Salvatore" můj výraz byl nepopsatelnej :-D Nevím, jak bych ti to mohla říct. Spíš ti to někdy ukážu, prostě jsem úplně začala jásat a tlemit se :D Jááááá se táák těšila až to jméno zase ve Sbohem uvidím, že ani nevíš jak! Kapitolka byla dokonalá! To, co jsi dávala n zeď fb (Damonovy hlášky) bys měla dát i na blog :D Kdy bude další kapitola? Rychle, chci vidět jak je Damon zrasí a potluče, nebo si provedu něco poetického! :-D

4 NikaRoovy NikaRoovy | Web | 22. listopadu 2012 v 19:29 | Reagovat

[3]: Díky. :-D Mimochodem ty hlášky jsem na blog dala, jsou hned v minulém článku ;-)

5 Annie.Z Annie.Z | E-mail | Web | 22. listopadu 2012 v 21:31 | Reagovat

Ahoj Verčo :D Mě se dneska dějou jenom divný věci :D Páni ale vážně je to divé ;-)

6 Leli Leli | 24. listopadu 2012 v 12:00 | Reagovat

Ja to proste zbožňujem :D je to tak úžasnéé :) len jednej veci stále tak trošku nechápem, ako je možné že tam prišiel Damon? Nešiel on do toho druhého sveta? či niečo mi uniklo? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama