Sbohem 2: 6. kapitola

14. prosince 2012 v 19:12 | NikaRoovy
Aaaa konečně další kapitola k S2. Nijak extra dlouhá... Mimochodem myslím, že budu muset pozastavit povídku Dcera lží, protože totálně nemám žádné nápady. Mám jako naplánovaný děj, ale no, nějak mi to prostě nejde psát. No co. Snad se tahleta slátanina bude líbit...
Věnováno Chaky


Charlie otevřela oči. Kolem byla tma. Kde to jsem? Ptala se sama sebe. Chvíli ležela a dívala se na strop a pak si vzpomněla. Samozřejmě, jsem u Stacy. Nové kamarádky. Zhluboka se nadechla. A rozhlédla se očima po místnosti. Nedokázala v sobě udržet vylekaný výkřik, když spatřila postavu sedící na křesle. S uklidněním si uvědomila, že je to jen Matthew. Úlevně vydechne a posadí se.
"Jak to, že nespíš?" zeptala se ospale s úsměvem na tváři. Chvíli si Matthewa prohlížela a tiše uznávala, že v šeru vypadá vážně děsivě, přitažlivě a až záhadně krásně. Matthew chvilku neodpovídal, ale pak jí věnuje úsměv, u kterého si Charlie nedokázala vysvětlit význam.
"Nemohl jsem usnout. Tak jsem pozoroval, jak spíš." Charlie nevěděla, co má na to odpovědět, tak jen rozpačitě sklonila hlavu. Brzy se však její pohled vrátil k mladému muži. Vypadá vážně děsivě… pomyslela si. S touto myšlenkou přišla jiná.
Co tady vůbec dělám? Měla jsem zůstat doma, nebo když už tak u Taylor. Když jsem neměla, klíče, měla jsem se vrátit do města. Co jsou vůbec tito dva záhadní sousedé zač? Co když jsou šílení vrazi? Násilníci? Únosci? Začala se třást a měla sto chutí rozeběhnout se domů.
Matthew odešel z místnosti ze slovy, že se hned vrátí. Charlie kývla. V pohledu, který jí Matthew při odchodu věnoval bylo cosi tak hrůzného, že neměla odvahu tu dál zůstávat. Jakmile mladík odešel z místnosti, chopila se situace a běžela ke dveřím. Hlasitě vyjekla, když se Matthew objevil rázem před ní. Charlie zhluboka oddechovala.
Šílíš… namlouvala sama sobě. Jsi paranoidní. Blázníš.
"Už odcházíš?" zeptal se Matthew a jemně se dotkl její tváře. Charlie nebyla s to se hnout. "Zrovna jsem ti chtěl přinést něco k pití. Ale ty jsi na odchodu? Víš, škoda, když nad tím tak přemýšlím, mám taky žízeň."
Charlie tlouklo srdce jako o závod. Teď.
Prudce se otočila a snažila se běžet co nejdál od Matthewa, kterému asi právě přeskočilo. Neutekla ale daleko. Sotva ušla pár kroků, on už byl znovu před ní a zase se tak divně usmíval.
"Co chceš?" Zašeptala Charlie.
"Možná tebe."
Charlie se nestačila vzpamatovat. Všechno se to odehrálo až příliš rychle. Matthew k ní zrovna natahoval ruce, když se dveře prudce otevřely a ona najednou stála venku. Kolem nikde nikdo. Charlie byla zmatená čím dál víc. Co se to děje? Co se to sakra děje? Blížila se k ní mužská postava. Charlie chtěla utíkat, ale nemohla. Když dotyčný přišel blíž, zjistila, že to není Matthew.
"Jsi Charlie?" Kývla.
"Fajn. Měla bys jít se mnou. Tvá matka se po tobě shání." S těmito slovy ji vzal za loket a vedl ji rychlým krokem lesem. Charlie se mu vytrhla. On se k ní otočil, oči postavené v sloup. Pak se na ni pronikavě zahleděl.
"Jak myslíš, zůstaň si tu stát v lese a čekej až si z tebe tvůj nový kamarád udělá noční svačinku," namítl a vydal se k odchodu.
"Počkej! Co jsi zač?" zavolala za ním Charlie a rychle ho doběhla.
"Na seznamování budeme mít čas později. Teď bych ti doporučoval abys šla se mnou. Hned."
Charlie přidala do kroku a vydala se s neznámým mužem cestou lesem. Chvíli se na něj dívala, zatímco on upíral pohled dopředu. Brzy došli k bráně vedoucí k jejímu domu. Byla otevřená. Zanedlouho stáli u dveří. Muž zaklepal na dveře. Charlie náhle zalapala po dechu.
"Oh, můj bože…" zašeptala a vyděšeně muže pozorovala. "Já… já vím kdo jsi."
"Čas objevů…" prohodil, dveře se otevřely a Charlie spadla matce do náruče. Všichni tři vešli dovnitř. Charlie přejížděla pohledem s matky na něj. Pak se na matku pronikavě zahleděla.
"Mami," zašeptala, "řekni mi, že to není Damon Salvatore."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vicky Vicky | Web | 15. prosince 2012 v 12:29 | Reagovat

páni, z toho Matthewa mi běhá mráz po zádech!! :-D Je sice sladké, jak si nespaním hraje na Edwarda Cullena, ale myslím, že s ním v jedné místnosti bych nevydržela >< Stejně je to moc krásně napsané, doufám, že Charlie zůstane ještě dlouho naživu :-D
PS: juchú, první komentář!! :-D

2 Tonča Tonča | 15. prosince 2012 v 12:33 | Reagovat

Skvělé :-D

3 Chaky Chaky | Web | 15. prosince 2012 v 12:38 | Reagovat

Páni! Huráá, Damon Salvator! :D Moc toho neřekl a stejně je k sežrání, to je šílený :D platonická láska. Děkuju za věnování! :) Doufám, že v příští kapitole bude Damon ještě víc. Jak ji zachránil, uaaa! <3 Úžasná kapitolka!

4 melaficent melaficent | 15. prosince 2012 v 14:33 | Reagovat

OMG (alebo tvoje OMD, ako chceš :D ) Ako to môžeš ukončiť takto? :D :D Som zvedavá, čo sa stane teraz :D :D Inak, skvelá kapitola :-)

5 NikaRoovy NikaRoovy | E-mail | Web | 15. prosince 2012 v 15:26 | Reagovat

[1]: Já taky ne, trochu mě děsí. :-D

[2]: Díky. :-)

[3]: Damon, Damon :D njn :D Jinak nemáš  zač, ještě se uvidí jestli ho tam smrsknu. :D

[4]: Díky. :-) Ohuj si jak budeš chtít. :D

6 ariven ariven | Web | 29. prosince 2012 v 22:47 | Reagovat

Luxus! Matthew je zajímavej... Zajímavě děsivej :-D Ta poslední otázka... no, zajímalo by mě, co jí na to Nicol řekne :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama