Letní dumání - 2. Erotická kanonáda

5. srpna 2013 v 7:46 | NikaRoovy |  Myšlenky zombíkovy
Konečně přispívám i svým článkem na druhé letní dumání, ačkoliv tuším, že už bych měla myslet na čtvrté. Erotická kanonáda. No, téma je to rozhodně zajímavé, to ano. Jen netuším, jak začít , takže sáhnu po poznámkách Syki, jak bych se k tomuto témětu mohla vyjádřit... Jde se dumat.


Erotická kanonáda

Co já a erotický žánr?
Eh... Pravda je taková, že mě tento žánr k sobě nijak zvlášť netáhne. Tohleto šílenství začalo, když E L James vyšla do světa se svými slavnými Padesáti odstíny šedi, což je asi první erotická knížka, o které jsem se doslechla. Dále pak znám také pentalogii Crossfire, u Nel-ly jsem narazila na Božského bastarda. Já osobně jsem četla jednu knihu - Jmenuji se X, která se mi mimochodem vůbec nelíbila. OK, četla jsem tu knížku kvůli tomu, že se mi líbila obálka a no, zkusit se má vše.
Kadopádně nemám zájem, nějaké jiné erotické knížky číst. Ne proto, že by mi vadilo číst o těchto věcech, ne proto, že by mě od toho odradilo to, že Jmenuji se X byla naprostá slátanina, ale zkrátka nemyslím, že by mě to bavilo. Někdo může namítnout, že je to názor čtrnáctileté holky, ale v tom případě si asi nerozumíme. Dle mého je to skutečně nuda, už jen jak Nel-ly poukázala ve svém článku Základy erotických románů, většinou se tam děje pořád to samé. A nestojím o to to číst.
Teď nechci na nikoho nijak narážet či tak, každopádně lidé, kteří toto čtení úplně naprosto zbožňují a hltaj stránku za stránkou a vůbec, mi přijdou tak trochu - osaměle zoufalí, když to musím říct. Nemám namysli ty, kteří občas po něčem sáhnou - ať už třeba se zvědavosti či čeho, ale opravdu ty nadšence, však my si rozumíme.
Sex mi přijde zkrátka nudný. Čtení o sexu mi přijde nudné - pokud se tam neděje nic jiného a neřeší se nic jiného než vztah těch tvou nemožně nadržených postav. Ale nějaký hodně dobrý příběh, který je něčím takovým občas spestřen - proč ne, rozhodně tím nepohrdnu.

Kdybych to měla srhnout - nic proti erotickému žánru nemám, ať si to čte kdo chce, i chápu, že to někoho může bavit, ale jde to mimo mě. Můj žánr to zkrátka není a nemá pro mě smysl to číst.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sisi / Siska Sisi / Siska | Web | 11. srpna 2013 v 8:26 | Reagovat

erotický žánr je pro celkem vtipná kategorie v knihovně.. vždycky když stojím opodál, ti zákazníci se snaží vypadat normálně, když si ty knihy půjčují.. :-D  :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama