Říjen 2013

Vánoční seznam přání

27. října 2013 v 17:17 | NikaRoovy |  Myšlenky zombíkovy
O týden opožděně je tu další můj článek do projektu Dlouhé zimní večery. Tentokrát je tématem Vánoční seznam přání.

Liebster Blog Award podruhé a potřetí a počtvrté a popáté

26. října 2013 v 0:05 | NikaRoovy
Byla jsem znovu nominována... a hned dvakrát, naminovala mě Katrin a taky Yim a Terka, byůla jsem mimochodem za ty nominace dost překvapená. :')
Edit, 26.10. - 10:23: plus od Sisi.

Akční listopad

24. října 2013 v 17:38 | NikaRoovy |  Slova hlavy blogu
Ahoj, všichni. :) Zjistila jsem, že budu mít přímo nabitý listopad vším možným a je spousta věcí, na které bych vás velmi ráda pozvala. Shrnu to tedy všechno do jednoho článku a doufám, že se na nějaké potkáme. Mám totiž hned čtyři! :)
Než se pustím do toho zvaní... jakpak se vůbec máte, mí milí? Co škola? Jak se vám daří? Užíváte si podzim? Jen povídejte, všechno mě zajímá! :) Co jáá? (Pchej, ne, že by to někoho zajímalo.) Každopádně... ujde to. Mám toho až nad hlavu, jsem z toho poněkud deprimovaná, ale stále ještš žiju. Úspěch! :) Čtu jak když nečtu, vypadá to, že píšu, jak když nepíšu, ale já fakt píšu! Chystám pro vás jednu jednorázovku s romantickým nádechem... Trochu kříženina Princezny na draka a Život nejde dál. Pfej, však uvidíte. (Nebone, pokud vás to absolutně nezajímá. :D) Ok, ok, vím, vím, moc mluvím, tak toho nechme a pojďme se podívat na ty akcičky! :)


Dopisy pro Virwen - Dvacet

17. října 2013 v 14:55 | NikaRoovy |  Dopisy pro Virwen
Kdopak se to ozývá? :P Dominick má další dopis pro svou krásnou šnečí slečnu. Co dodat, pořád je to idiot. Ale teď už ten dopis, který všechny zajímá víc, než moje řeči, které beztak nikdo enčte. Či jo? :P Pěkně prosím, okomentujte mu to, on má vždycky radost! :')

Ledová soutěž se Sedmičkou

15. října 2013 v 17:45 | NikaRoovy |  Soutěže
Tadá, vyhlašuje se soutěž. Zima tu ještě není, ale dejme si před podzim ledovou soutěž, při které se na tu zimu lehce připravíme. :) Pojďme si rozproudit krev v žilách!Liebster blog award - tag

14. října 2013 v 20:55 | NikaRoovy
Jojop, nakonec to dostihlo i mě. :D Nominoval mě můj neskonale úžasný bratříček, Denyska. :) Zúčastním se toho moc ráda. Takže...


Láska prochází žaludkem

13. října 2013 v 11:36 | NikaRoovy |  Myšlenky zombíkovy
Rozhodla jsem se zapojit do projektu Dlouhé zimní večery, který pořádá *Táňa*. První téma je Láska prochází žaludkem.

Jsou chvíle, kdy absolutně netušíme, jak dané téma chápat, jak jej pojmout a zpracovat. A pak náhle se naskytuje
spousta možností, a myšlenek a vy je nestíháte zaspisovat. Marně čekám, až tato chvíle přijde. Tak dobře, něco by tu bylo.
Znáte to? Váš mozek náhle přestává pracovat a není schopen myslet na nic jiného, než na jistou osobu, okolnosti vás nutí tajit dech, srdíčko se rozbuší, jako kdyby běželo maraton a chtělo vyhrát první cenu. A k tomu všemu přidejte takový ten zvláštní pocit, kdy vám v žaludku létají všichni motýlové, které Kája za celých šestnáct let nachytala.
A ti motýlové můžou za všechno. Jeden se tajně přesune do mozku a stále mu šeptá jedno jméno, další dva zalétnou do plic a dělají tam problémy a další motýl si to zamíří přímo k srdíčku, které se neznámého stvořeníčka začne bát a rychle bušit, aby nám došlo, že tam něco není v pořádku.

Strach - proč se bojím zrcadel, skříní a zvířat?

12. října 2013 v 11:13 | NikaRoovy |  Myšlenky zombíkovy
Strach - proč se bojím zrcadel, skříní a zvířat?

Strach nás obklopuje, každý z nás se něčeho bojí a kdo tvrdí opak, musím říct, že zajisté nemluví pravdu. Je možné se bát čehokoli - pavouků, tmy, smrti, samoty, lidí... mohla bych vám tady vyjmenovat neskutečně dlouhý seznam věcí, čeho se lidé jsou schopní bát, leckdy to jsou vskutku ojedinělé a říkáte si, jak se něčeho takového může bát? A proč se toho bojí?

Přiznávám, že se bojím celkem dost věcí a některé z nich jsou možná trochu zvláštní. Objasním vám tedy proč se bojím některých věcí, jaký to má důvod, jaké důsledky v mém životě.

Veronica III

9. října 2013 v 19:52 | NikaRoovy |  Veronica
Konečně. Čtyřicet minut, které jsem měla strávit šprtáním zeměpisu jsem věnovala Veronice, takže jestli tu kapitolu neoceníte a nebude mít alespoň deset komentářů tak vám sežeru mozek, rozumíme si? 3:) :D Ne, já jsem hodné, milé a nevinné děvče (zombie). O:) Už říkám blbosti. Jdu na světový průmysl... Ať se kapitolka líbí. :')

Věnováno Jítě

Poselství jednorožců

7. října 2013 v 17:05 | NikaRoovy |  Recenze knih
Název: Poselství jednorožců (Strážci dobra, Zrádné hory Dragor, Záchrana Lilandgarie)
Autor: Michaela Burdová
Nakladatelství: Fragment
Hodnocení: 8/10

Příběh Strážců dobra se odehrává v Lilandgarii, kde panuje rovnováha mezi dobrem a zlem - udržují ji vzácní a posvátní jednorožci, zvaní také jako Strážci dobra. Dokud jsou všichni jednorožci pohromadě, Lilandgarii nehrozí žádné nebezpečí. To se ale změní, když se jednorožcí mládě zatoulá a ztratí. Toho se rozhodne využít zlý čaroděj Valgar, jenž chce vysvobodit ještě horšího Golroga - démona, jehož povstání by znamenalo zkázu pro celou říši.
Nic ale není ztraceno, neboť se objeví záchranná skupina, v čele s princeznou Aranis. Po jejím boku stojí její věrní elfí ochránci, sourozenci Lavril a Eleas. Přidává se i lilandgarský princ Falien a brzy i neznámý a tajemný Veragin se svým kočkorohem Snížkem. Během putování přes Lilandgarii skupinku ucelí i kentaur Temas.
Mají jistý cíl - najít ztraceného jednorožce dřív, než se to podaří silám zla.