Liebster Blog Award podruhé a potřetí a počtvrté a popáté

26. října 2013 v 0:05 | NikaRoovy
Byla jsem znovu nominována... a hned dvakrát, naminovala mě Katrin a taky Yim a Terka, byůla jsem mimochodem za ty nominace dost překvapená. :')
Edit, 26.10. - 10:23: plus od Sisi.


Otázky od Katrin:
1) Kdy jste začali číst první knížky dobrovolně a které to byly?
Asi před jedenácti lety. Byly mi tři, naučila jsem se číst a od té doby prostě čtu pořád. :')
2) Jaký je váš vztah k manze/anime? Případně, jaké jste četli/viděli?
Občas juknu na Death Note, ale to jest asi vše. Jinak jsem žádnou mangu nebo anime neviděla, ani nečetla.
3) Co vás na knížkách deprimuje?
Já nevím. Asi obrovské zvraty v ději, které se mi vůbec nelíbí, říkám si proč??? proč??? proklínám autora a tohle všechno. Nenávidím to a deprimuje mě, když se hlavnímu hrdinovi prostě pořád nedaří a osud je k němu strašný, ale zároveň tu estetiku miluji!
4) Jaká je vaše nejoblíbenější kniha a proč?
Buď to bude Jana Eyrová, protože tu knížku miluji od dětství, četla jsem ji asi desetkrát a teď ji mám i jako audioknihu. Tak nějak jsem si k ní nacházela cestu. Od té doby, co jsem ji dostala se mi líbila, ale byla jsem mladší a nechápala spoustu věcí, ale jak stárnu, při každém přečtení si uvědomím něco, co jsem si předtím neuvědomila a nechápala a je to krásné. Dále pak Hvězdy nám nepřály, které jsem si totálně zamilovala. (A také Augusta Waterse :P)
5) Co říkáte na e-booky? Vytlačí v budoucnu tištěné knihy?
Ebooky si držím od těla. Ok, četla jsem jih pár, ale nemusím to. Doufám, že tištěné knížky přežijou a budou dokud budu já žít, protože jsem ochotna za ně bojovat do skonání.
6) Říká vám něco polygrafie? Co všechno víte o tomto magickém oboru?
O polygrafii vím, že ji studuješ. :D (Mluveno ke Katrin.) Vím, že to souvisí s tiskem knih a něčím takovým, ok, zase tolik toho o tom nevím, ale ráda čtu tvé středoškolské zápisky z tohoto oboru.
7) Jak bere vaše okolí vaši zálibu ve čtení knih?
Myslím, že tak nějak neutral. Nevadí jim to a ani nemyslím, že jsou z toho nadšení. V mojí rodině jsem už pár měsíců jediná, kdo čte, což mě celkem mrzí a doufám, že do toho navrtám sestru, až číst bude větší. Z ostatního okolí čte má nejlepší kamarádka (.Putta) a tak lehce i můj tajtrdlík. No, když se zamyslím, někdy nejspíš rodičům leze na nervy má závislost na kupování knížek, ale co se dá se mnou dělat. :P Shrnuto, myslím, že to mé okolí ignoruje. :D
8) Co čtení v nemateřských jazycích, jak jste na tom?
Začínám číst v angličtině a hrozně moc mě to baví! Chci si pořídit nějaké anglické knížky a pokud možno hodně brzy, jednou, až budu mít mega knihovnu chci mít vyhrazenou celou poličku, klidně víc pro anglické knížky. A později třeba i další jazyky.
9) Jak jsi začal blogovat a dopracoval se až ke knížkám?
Začala jsem blogovat o své literární tvorbě, což mi vlastně zůstalo do teď. Postupem času jsem napsala svou první recenzi a tak nějak přidala mezi zaměření mého blogu i knížky. :)
10) Co fanfikce? Jak jste na tom? Čtete nějaké, nebo házíte naprostý ignor?
Po pravdě moc povídek nečtu, ale fanfikce mi nevadí. Už jsem nějaké četla a v blízké době si chci zase nějakou přečíst. Psát mě tolik nebaví, ale čtu je ráda.

Otázky od Yim:
1) Kdybys měla milion, co bys s ním udělala?
Zaprvé bych si nakoupila strašně moc knížek. :3 Jak překvapivé? No, taky bych si samozřejmě něco schovala a něco bych věnovala Kapce naděje. (Jávím, zase ta moje morálnost :P) A koupila bych si zámek s věží kde bych byla princezna. :') :D Ne, vážně, já nevím... :D
2) Představ si, že máš stroj času. Kam by ses vydala?
Myslím, že bych se přesunula do devatenáctého století. Dala bych cokoli za setkání s Charlotte.
3) Máš nějaké blogy, které pravidelně navštěvuješ? Podle čeho je vybíráš?
Mám. Najdete je v menu pod kolonkou Užírám. Ani nevím, jsou to blogy, které znám už nějaký čas a prostě je mám ráda. Rozšiřuji je a hledám další zajímavé blogy. Nevím podle čeho, nejspíš podle toho, jestli mě zaujme autorka. Nebudu navštěvovat byť sebevíc dobrý blog, když je mi autorka nesympatická.
4) Kdy a z jakého důvodu sis blog založila?
Tento? To bylo na konci ledna a to kvůli propagování své literární tvorby a taky proto, že ti kolem mě z virtuálního protředí měli blog a já jsem prostě taky chtěla svůj blog. :) A tak ho mám.
5) Víc čteš nebo píšeš?
Myslím, že tak nějak nastejno. :) (Poslední dobou ani jedno... :D Ale ne, snažím se. :))
6) Jak ses vlastně k psaní dostala?
Když jsem byla hodně malá a neuměla číst, vyprávěla jsem z knížek podle obrázků. A i když jsem to uměla, pořád jsem to dělala a popisovala, co je na obrázcích. A jednou maminka řekla, že bych mohla napsat svojí pohádku. Udělala jsem to. A od té doby píšu pořád.
7) V jaké zemi se ti nejvíc líbilo a proč?
V žádné zajímavé zemi jsem nebyla. Byla jsem u moře - v Chorvatsku a v Bulharsku. Byla jsem v Istambulu. Na Slovensku. A ve Vídni. Nejsou to země, které bych hrozně moc chtěla navštívit, takže nevím, z toho všeho mám asi nejradši svou rodnou zemi. O.o
8) Kdybys měla tu možnost, rozdělila bys svou duši do viteálů, abys žila napořád?
Uh, příliš tuto otázku nechápu. :D Každopádně, napořád bych žít nechtěla. :)
9) Jak jsi spokojená se školou, kam chodíš? Na jakou bys chtěla jít po ní?
Nejsem. Nejsem, nejsem, nejsem a tisíckrát nejsem! Umírám touho vypadnout, protože už jsem tam spoustu let a všechno mě tam štve. Potřebuji změnu a hrozně moc se na ní těším. C: Sice nevím kam půjdu pak, ale celkově mi je to jedno, protože mám na základku a na všechny lidi tam alergii. o.o
10) Bydlíš ve městě, ze kterého pocházíš?
Yep. Celá léta oxiduju v jednom nanicovatém městečku a rozhodně nehodlám v něm strávit budoucnost.

Otázky od Terky
Z jakého důvodu sis založila blog?
Již jsem zmínila výše. :)
Jaký je tvůj názor na zvířata? Máš nějaké doma? Pokud ne, proč?
Nemám ráda zvířata, již jsem se o tom taky zmínila. Obecně mám ze zvířat strach a ráda je nemám, doma mám jen sestru, ačkooliv dřív jsem byla posedlá rybičkami.
V kolikati letech sis uvědomila, co by jsi chtěla v životě dělat, popř. co tě nejvíc ze všeho baví?
Vlastně ni nevím. Psát a číst mě nejvíc baví... odjakživa? Netuším. A ještě stále sjem si neuvědomila, co bych chtěla v životě dělat, nevím to, ale absolutně,
Máš nějaký názor na politiku?
Ne. Upřímně mě politika absolutně nezajímá, nevím o ní vůbec nic a je mi to tak nějak jedno. :P
Co, kromě blogování, ráda děláš?
Píšu, čtu, jsem se svým úžasným chlapcem, s kamarádkami, ležím, poslouvhám hudbu, zpívám hudbu kterou poslouchám. Je toho hodně.
Kdyby sis měla vybrat jednu věc, která by ti změnila život, která by to byla?
Ufé, to netuším. Asi bych nic neměnila. Můj život teda není žádná pohádka, ale boj za to stojí. Nebo... bych byla kluk. :D
Osmisměrky nebo křížovky?
Osmisměrky, osmisměrky, osmisměrky! Dřív jsem je absolutně milovala! :3 Teď už mám jiné aktivity, ale zůstávají v mém srdci! :D
Jaký je tvůj oblíbený seriál?
Tak těch je hodně. Bestovní je Legend of the Seeker (Och, Richard :333) taky mám moc ráda The vampire diaries i spin-off tohoto seriálu - The Originals. Hodně jsem si oblíbila Pretty little liars, jsem závislá na Gossip girl - má srdcovka a seriál Arrow jsem si také celkem oblíbila. To určitě ještě není všechno, ale to jsou asi ty nejoblíbenější.
Co - obecně - v televizi ráda sleduješ? Máš oblíbené pořady?
Televizi nesleduji vůbec.
Setkala ses - nebo by ses chtěla setkat - s nějakým blogerem i v realitě?
Setkala. Samozřejmě .Puttou, mou best of kámoškou :D. Setkala jsem se s Chaky, přespávala jsem s Mei-riefel a Veneou a Karlou a Äcine, potkala jsem se s Deny a All. A na knižním srazu v Praze spoustu dalších - laurdes, Suši, Kacennnku, Vendeu, Yanny a pfůůů další a další, jen jsem na tom srazu nebyl příliš hovorná. O:) :D Ráda se setkám z kýmkoli, stač mi napsat a dohodnout se. O:)

Otázky od Sisi
1- Čteš knihy náhodně nebo máš systém?
No, přednost mají určitě recenzní výtisky. Po nich přichází knížky z knihovny, ačkoliv v poslední době už si jich tolik nepůjčuji, a poté knížky, které jsou moje.
2- Jaká je tvá ideální teplota?
Teplota? o.O Jak je to myšleno? Inu, jestli je to venkovní teplota, pak asi... nevím, já mám teploučko ráda, 30°C :P
3- Jaký jazyk na Světě ti příjde nejzajímavější?
Všechny jazyky na světě jsou zajímavé! Kdyby to šlo, nejradši bych se všechny naučila, ale to je nad lidské síly, každopádně chci jich umět dost, protože jsou všechny skutečně moc zajímavé a chci je poznat. :)
4- Sleduješ módu? Zajímá tě móda a zdravý životní styl? Pokud ano, přibliž nám to, pokud ne, proč?
Nop. Já jsem svoje, žiju si jak chci, nosím si co chci a jaká je móda mě absolutně nezajímá.
5-Pokud si vzpomeneš, tušíš, jakou máš paměť?
Myslím, že paměť mám dost dobrou. :)
6- Jaké vůně máš ráda? Máš některou, která tě uspí, nebo naopak nabudí?
Mám ráda... Mám ráda vůni kopretin, vanilky, melounu, malin, moře a Kaktuse. Kopretinky nabudí, vanilka uspává. :)
7- Toužíš po právé lásce?
Mám pravou lásku! Ať si říká kdo chce, co chce, tak to tak je, miluju ho a prostě jo a nikdy nikoho tak milovat nebudu!
8- Kterou postavu z knich bys nejraději vymazala ze stránek?
Nevlastního bratra Jany Eyrové. Nenávidím ho. ._.
9- Už jsi se někdy potkala se spisovatelkou? Pokud ano, s kterou a jak? Pokud ne, s kterou bys chtěla?
Potkala. Potkala jsem Míšu Burdovou (Křišťály moci :3), Natalii Peyrichot (Noční přízrak) a častokrát Michala Viewegha. Chtěla bych se setkat s Johnem Greenem a Terezou Matouškovou. A taky s Charlotte Brontëovou. (Já vím, já vím, ale nechte mě alespoň snít!)
10- Co si myslíš o Liebster blog award?
Něco podobného už tu bylo, ne? Každopádně není to špatný projekt, trochu zpestření, s kterým se roztrhl pytel a za chvíli zase upadne do spánku.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sisi / Siska Sisi / Siska | Web | 26. října 2013 v 10:16 | Reagovat

tak si to ještě zopakuj.. u mě máš taky nominaci.. :-D  :-D  :-D  :-D

2 Elizabeth Elizabeth | Web | 26. října 2013 v 13:56 | Reagovat

Veľmi zaujímavé odpovede... Ja osobne tiež E-booky nemusím... Stratilo by sa to kúzlo čítania kníh.... A to by ma mrzelo...

3 Bea Sz. Bea Sz. | E-mail | Web | 26. října 2013 v 19:04 | Reagovat

:-) taky jsem byla nominována, ale jen jednou... Je to zábava.

PS: Moc krásný blog! ;-)

4 Dru Dru | 27. října 2013 v 15:17 | Reagovat

Ono je trochu přehnané myslet si v patnácti letech, že jsi našla pravou lásku. Ano, bylo by to krásné, zázraky se dějou... ale až takové? To asi ne. Máš celý život před sebou. A proto tvrdit, že nikoho nikdy nebudeš milovat tolik jako toho chlapce... je diskutabilní. Navíc, nevíš co ti Osud (pokud něco takového existuje) přichystal - stát se může cokoliv. Můžeš onemocnět, může tě srazit auto, nemusíte si rozumět - ne že bych ti něco takového přála. Jde jen o princip. Na světě jsou páry, kterým prostě nebylo přáno (i v knihách... Hazel s Augustusem jsou toho důkazem). Jenomže je to smutné, ale život pokračuje dál. Lidé se zamilovávají, rozcházejí, milují, rozvádějí, umírají. Tak to bylo, je, bude. "Vždycky" je stejně jako slova "Konec a nikdy" moc definitivní, neuchopitelné.
Sama si myslím, že jsi dosti inteligentní, aby ti nějaké souvislosti docházeli. Čím dřív si to člověk uvědomí, tím dřív se připraví na všechny ty útrapy a naopak šťastné chvilky, co život nabízí. Naivní pohled na svět je sice roztomilý a milý, ale nepříliš praktický.
Jinak krásné odpovědi ;)

5 Terka Terka | E-mail | Web | 27. října 2013 v 18:53 | Reagovat

Vím, že zvířata nemáš ráda, ale moc mě nenapadaly otázky a navíc, každý má na zvířata jiný názor.. ten článek jsem četla, jak asi sama víš :)

Jsem zvědavá koho z těch lidí, které jsem nominovala, politika nějakým způsobem zajímá.. :) ale asi nikoho.

Já jsem vždycky měla radši osmisměrky, protože jsem i nich nemusela přemýšlet tolik jako u křížovek, ale v poslední době jsem si dost oblíbila křížovky a už je vyluštím i relativně brzo :)

TVD sleduji, ale mimo to třeba Once Upon a Time :) už dlouho bych se docela chtěla podívat na to The Originals a Pretty Little Liars :)

Tak to já se nesetkala s nikým kromě kamarádky - už teď nebloguje -, která mi před čtyřmi lety o Blog.cz řekla :) přiznám se, že jsem už dlouho předtím chtěla vlastnit blog :)

P. S. Odpověz mi pak na tu poslední otázku k rozhovoru :) Děkuji :)

6 Gabriel Decay Gabriel Decay | E-mail | Web | 4. listopadu 2013 v 20:05 | Reagovat

Ať jdu an jakýkoliv blog všude vidím jen tenhle řetězák :D
Ale ok, myslím, že nejlepší otázky měla Yim a Terky.
Jinak ty nevíš, co je to viteál ? :D

7 NikaRoovy NikaRoovy | E-mail | Web | 4. listopadu 2013 v 20:12 | Reagovat

[6]: Jéééj už vím! :D Bohyně, já jsem... Hrozná, hrozná fanynka Harryho! :D Jdu se stydět! ._.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama