Liebster blog award - tag

14. října 2013 v 20:55 | NikaRoovy
Jojop, nakonec to dostihlo i mě. :D Nominoval mě můj neskonale úžasný bratříček, Denyska. :) Zúčastním se toho moc ráda. Takže...


V čem to spočívá?
- řekněte 10 věcí o sobě
- odpovězte na 10 otázek, které vám položil/a bloger/ka, jíž jste byli nominováni
- vymyslete 10 otázek pro ty, které budete nominovat
- nominujte 5 blogerů, kteří mají méně jak 200 pravidelných čtenářů
- infromujte blogery o tom, že jste je nominovali

10 VĚCÍ O MĚ

1. Jsem zombie princezna.
2. Chtěla bych umět hrozně moc jazyků a navštívit hrozně moc zemí.
3. V budoucnu bych chtěla podporovat projekty jako jsou Kapka naděje a udělat cokoli pro pomoc dětem s rakovinou (posledních pár měsíců mám samé dobromyslné plány a myšlenky).
4. Knížka mého srdce je a vždycky bude Jana Eyrová a dala bych cokoliv za to, kdybych se mohla setkat s Charlotte Brontëovou, tak slepoň je na mém seznamu míst, které chci navštívit britský Thorntorn, kde se Charlotte narodila
5. Mám slabost pro modré oči
6. Naprosto, šíleně a totálně miluji kopretiny
7. Podle mě má Tomáš Klus ty nejúžasnější texty, které ve mě vždy probouzí hodně emocí
8. Jednou budu mít tři děti - dvě holky dvojčátka a jednoho syna a vezmu si toho nejlepšího člověka na světě
9. Mám doma agiel a nebojím se ho použít - umím být úchylná a sadistická.
10. Jsem zamilovaná, zasnoubená a šťastná

ODPOVĚDI

1. Máte doma nějaké nepřečtené knihy? Pokud ano, kolik a jaké?
Hooodně, hoodně knih. Jaké? Ok, zkusím je všechny vyjmenovat... Deník třídního otloukánka, Zvrácené myšlenky, Vymítač duchů, Vládce duchů, Zvrácené myšlenky, Měsíc Gomrathu, Eragon, Inheritance, Monument 14, Měděný jezdec, Taťána a Alexandr, Prokletí Salemu, Osvícení, Divergence, Veronika se rozhodla zemřít, Syn pekel 2 a dva kousky Stop hrůzy. Pěkná hromádka, co?

2. Jaká kniha vás nejvíce zklamala?
Myslím, že to byly Křišťály moci - Minotaurus, jelikož předchozí díly série byly hodně dobré a Minotaurus, no, zkrátka mě zklamal.

3. Co pro vás knihy vlastně znamenají?
Hodně. Nejde jen o to je číst, já jsem sběratelka. Klidně bych mohla mít doma tisíce nepřečtených knížeka budu se cítit dobře, protože je mám. Miluji knihy a tím nemyslím jen jejich obsah, ale celkově. Ačkoliv čtu je samozřejmě také hodně ráda. Podle mě knihy skutečně žijí a zaslouží si být opečovávány i když byly dávno přečtené, i když je teď čteme, i když je teprve číst budeme. I když se nám nelíbily. Knížky objímám, hladím, říkám jim, že je mám ráda. Porotože každý to potřebuje někdy slyšet. Mám ke knihám silný citový vztah.

4. Četly jste někdy nějakou filosofickou knihu? Lákají vás vůbec?
Nevím přesně, co znamená označení filosofická kniha, ale myslím že tuším. Nečetla, ale láká mě to hodně. (Vážně, ptáš se holky co chce studovat FFUK.) Filosofie mě zajímá, takže ne, nečetla, ale chci.

5. Kdybyste mohli chodit s jednou jakoukoliv postavou z jakékoli knihy, která by to byla a proč?
Může to být postava z mé knihy, která je navíc teprve rozepsaná? :D Pokud ano, pak je to Muendo, protože je podle mě dokonalý. No, pokud ne, pak by to byl Cas z Anny krví oděné, protože se mi prostě tuze zalíbil. Nebo taky Augustus Waters, protože... je to Augustus Waters! A nebo s Vanessou z Engelsforsu.

6. Je taková kniha, po jejímž přečtení jste pocítili takový ten pocit prázdnoty a smutku z toho, že už je konec a víc už na vás nečeká? Která to byla?
Ano, ano. Hunger games.

7. Je něco, co na knihách nesnášíte? Co je to a proč to nesnášíte?
Nesnáším, když je knížka hodně dobrá, ale není moje. Nesnáším, že jsou drahé. A nesnáším, když po nich prahne mé srdce a ony nejsou k dostání.

8. Co si myslíte o fanfikcích na knihy?
Sama jsem psávala fanfikce, takže proti nim nic nemám, každopádně dle mého na originální tvorbu to nikdy mít nebude, u fanfikcí jste jen napůl autoři a nemáte z toho tak hezký pocit, jako když napíšete něco vlastního.

9. Co dělá Harryho Pottera tak oblíbeného?
Je to legendární příběh, pro všechny generace. Když si jej zamilujete, milujete jej navždy. Je to něco, co chytne každou generaci. Je to kouzelný příběh, který mám osobně moc ráda a Harry Potter bude vždy součást mého srdce.

10. K čemu nám čtení knih vlastně je?
Mohla bych mluvit o zahnání nudy a bla bla bla... ale jde o ten prožitek, o tu estetiku, o to všechno, co vám kniha dokáže dát. Knihu dokážeme milovat i nenávidět, dokáže nás rozesmát i rozbrečet, jako člověk, jak jsem zmínila, knihy mají pro mě stejnou cenu jako lidé. Takže na otázku k čemu nám je čtení odpovím další otázkou, k čemu nám je společnost lidí? Nevidím v tom rozdíl. Až na to, že knihy se k vám nikdy neodvrátí zády, knihy jsou tu pro vás kdykoli. S knihou člověk není nikdy sám.

OTÁZKY PRO NOMINOVANÉ
1. Jaké by byly tvé činy a plány, kdyby jsi byla zlý padouch z knihy? Co bys dělala a jak byy probíhala tvá cesta k moci? Tvé cíle? A tak dále...
2. Jaké dvě postavy z různých knih by jsi spolu seznámila?
3. Tvůj knižní zlozvyk?
4. Jaká je tvá představa budoucnosti? Tvé sny?
5. Máš Death Note, přemýšlela bys dlouho nad tím, čí jméno napíšeš nebo by jsi okamžitě věděla? Napsala bys vůbec nějaké?
6. Na který okamžik nikdy nezapomeneš?
7. Je knížka, kterou můžeš číst pořád dokola?
8. Jaké je tvoje nejoblíbenější nakladatelství a proč?
9. Kterou knížku by jsi fakt hodně ráda viděla zfilmovanou?
10. Spíš s plyšákem?

5 NOMINOVANÝCH BLOGERŮ
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Mei-riefel Mei-riefel | 14. října 2013 v 21:09 | Reagovat

Moc děkuji za nominaci :) Skvělé odpovědi i otázky ;-)

2 Berry Lettyen's Berry Lettyen's | Web | 14. října 2013 v 21:32 | Reagovat

Páni, děkuju za nominaci :D :D to jsem fakt nečekala a máš dobrý odpovědi :D

3 Cata Cata | Web | 14. října 2013 v 21:36 | Reagovat

To zní dobře. Tvoje odpovědi mi jsou sympatické a velmi dobře podané :D

4 LoveShy LoveShy | E-mail | Web | 14. října 2013 v 22:04 | Reagovat

Taky bych chtěla dvojčátka a chlapečka a zbožňuju Kluse, slabost mám pro hnědý oči a souhlasím s otázkama 6. a 7. mám to samý :D a Harryho zbožňuju nejvíc! :))

5 Tenisák Tenisák | E-mail | Web | 14. října 2013 v 22:23 | Reagovat

někdy v zimě jsem se účastnil něčeho podobného, nebyla to však desítka ale jedenáctka. Psal jsem to asi hodinu a pak jsem zjistil, že jsem přehodil otázky. :-D

6 Kate Kate | Web | 15. října 2013 v 17:43 | Reagovat

No, na knihy mám stejný názor. :D

7 Elizabeth Elizabeth | Web | 20. října 2013 v 16:30 | Reagovat

Veľmi pekné odpovede... Ja neznášam, keď teraz sú už také veci ako e-booky. Podľa mňa by nemalo nikdy zaniknúť to pohodové čítanie kníh v zimných večeroch a tak... každopádne ja budem knihy čítať vždy. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama