Zombíkův šuplík

9. listopadu 2013 v 11:03 | NikaRoovy |  Články do šuplíku

Ačkoliv to tak může vypadat, tak já se skutečně neflákám. Ve svém šuplíku mám rozepsaný
příběh, z kterého, doufejme, bude má další knížka a na kterém skutečně intenzivně pracuji. (OK, občas ne zas tak intenzivně, ale opravdu se moc snažím.) Slíbila jsem vám článek o tomto příběhu, který doposud nemá název a nemohu jej vymyslet, každopádně kdyby vás něco napadlo, můžete navrhnout. :D Inu, tak tedy o Příběhu ?...Příběh se odehrává v budoucnosti.
Už uběhly stovky let od doby, kdy se lidé dozvěděli o blížícím se zániku Země. Stihli však osídlit malou, neznámou, avšak životaschopnou galaxii a těch pár planet, které v ní jsou. V každé části galaxie zvané Olawerlie ale čas plyne jinak, proto se lidé seskupují do oddílů, se kterými tráví život ve stejné časové lince a žijí spolu - v podstatě něco jako rodina.
Muendův oddíl nebyl nikdy nijak velký. Jen on a mladá holka, za kterou by dal ruku do ohně. Žili si nad všechny těžkosti spokojeně, až do osudného okamžiku, kdy jeho společnice onemocní a umírá. Jak se Muendo vypořádá se smrtí dívky, kterou nadevšechno miloval? A co všechno mu svět zatajil? Cesta za hledáním lásky a hlavně odpovědí, které můžou změnit všechno.

Jak jsem se již zmínila na facebooku, je dost těžké příběh stručně popsat, protože má popravdě docela složitý děj a je poskládán hlavně z celkem dosti vedlejších dějových linek a tak vůbec, takže popsat jej je těžký úkol. Každopádně tento příběh jsem si zamilovala, jako žádný před ním a stejně tak mi všechny postavy přirostly k srdci.

Postavy?
Hlavním hrdinou příběhu je výše zmíněný Muendo, který je i vypravěčem. Zkráceně prostě Mu. Mu je úžasný. Mám ho vážně moc ráda. Devatenáctiletý muž, nechybí mu smysl pro humor, občas s ním ještě zaklátí zbytky po pubertě, může působit dost lehkomyslně i trochu jako děvkař, ale první dojem je úplně špatný. Mu miluje holku, o kterou se stará půlku svého života, vychovával ji a udělal by pro ni cokoliv na světě. Neumí číst ani psát a trpí strachem z vody. Každopádně, Mu je nehorázně sexy, takže ať všechny chyby pominou, tohle všechno přebíjí. :D Ne, skutečně, já mám Muenda moc ráda a doufám, že ho budete mít rádi jednou i vy.
Pak je tu Ij-shër. Ij-shër není dokonalá. Je to drobná patnáctiletá dívka. Není nejkrásnější, není úžasně vtipná, trochu trdlo, nevinné děvče, každopádně je hodně inteligentní a pro Muenda znamenala vždycky všechno. Později se stává vyrovnanou, chytrou, krásnou, ale stále trochu bláznivou, mladou ženou. I Ij-shër mám moc ráda, ačkoliv nepatří zrovna k těm mým nejoblíbenějším.
Dále je tu Wianne, pouliční holka v latexu, žena Muendova života číslo dvě. Ok, od Muendovy životní lásky se dost liší. Nevinná rozhodně není. Přece jen se s Muendem seznámila, při konání svého... řemesla. Nezkoušejte mi nic namlouvat, všichni chápeme, co mám na mysli. Tahle... událost vede ke zvratů, které hodně zmení Muův i Wiin život. Wi mám fakt hodně ráda. Jakože hodně, hodně, hodně moc. Je to úžasná postava a doufám, že si ji oblíbíte taky, po Muovi ji mám asi ze všech nejradši.
Další postavou je Lexxej. Lexxej je takový outsider, od dětství totálně zamilovaný do holky na kterou prostě nikdy nebude mít. Tak trochu matla, jehož život stojí za velké H. Lexxeje taky zbožňuju, i když mi občas dosti lezena nervy.
Pak by stála za zmíňku Yttéś. Yttéś... toho ví víc než Wikipedie. Žena, kterou zdrtila smrt její milované sestry Ajlré. A také je to třetí žena Muendova života - nebojte se, jsou jen tři. Yttéś byla jeho první láska. Ne, špatně vyjádřené, jeho jediná láska bude vždycky Shër, no... Yttéś byla okouzlující, nádherná a zkušená žena a v Muovi do vzbudilo pozdvižení, ej zkrátka s ní prožil první sex. Věřte však, že na čtenáře rozhodně jako nádherná a okouzlující žena působit nebude. Je jí něco přes osmdesát, ale v době, kdy ji Muendo poznal byla o hodně mladší. I Yttéś mám celkem ráda, i když nejoblíbenější také zrovna není.
Je tu Dough, starší, ale rozhodně ne slabý, muž, který řídí kosmické lodě, se kterým se Muendo spřátelil. (Nečekal však krutou zradu...)
No, dále Jaquen. Jaquen... Tak trochu mrcha, o které nemyslím, že si ji oblíbíte. Osobně ji nenávidím, ale ráda její zlo podporuji. (Ano, jsem asi taky zlá mrcha 3:)) Je to strašná ženská...
Je tady Falk. Vůbec netuším, jaký bude váš názor na tuhle postavu. Můj je tedy negativní a odhaduji, že většiny z vás asi taky, ale kdo ví. Je tu někdo na debily? :D Falk si o sobě děsně myslí, je to zlej kluk, trochu rozmazlený, ale dost tvrdý a žádný zbabělec, dokáže se vrhnout do nebezpečí.
A nakonec asi Aleksender, opravdu skvělý chlápek, na kterém není nic špatného a každý ho má rád. Každý až na Mua, který ho chtě nechtě prostě nenávidí.
Postav je ještě víc, tohle je takový výběr, kdybych měla psát o všech, asi by to bylo na dlouho.

Kdy asi tak knížka vyjde? No, ještě musím hodně psát a psát a vydání asi taky nebude chvilka, takže můj odhad je 2014-2015, nevím. Snažím se psát celkem rychle, ale někdy to prostě nejde no.
Jak bude dlouhá? To si taky ještě nejsem jista, můj odhad je na takové 300, ale třeba se překonám. :) (Toužím se překonat! :D)
Pro koho je určena? No, pro děti to asi fakt nebude, dle mého tak minimálně od 13 let... no nevím. :)

Nevím, co by vás ještě mohlo zajímat. Každopádně jakékoli otázky ohledně příběhu či čehokoli jiného můžete psát TADY, chystám video. ;)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 .Putta .Putta | Web | 9. listopadu 2013 v 11:21 | Reagovat

To jak děj popisuješ vypadá neskutečně zajímavě. Máš úžasnou fantazii a já se už teď na knihu moc těším. Moc ti přeju, aby se ti podařilo vše sepsat tak jak chceš a aby tvůj příběh byl oprávněně oceněn čtenáři.. :)

2 NikaRoovy NikaRoovy | E-mail | Web | 9. listopadu 2013 v 11:33 | Reagovat

[1]: Moc děkuju. :-)

3 Alexis Dark Alexis Dark | E-mail | 9. listopadu 2013 v 11:33 | Reagovat

Strašně tě obdivuju. Fakt jako že strašně.
Já vím, jak poslední dobou vždy narazím na příběhy s originální zápletkou a nakonec je to jen o dvou úhlavních postavách - to absolutně nesnáším, protože to můžou lidi psát i v přítomnosti a vyjde to na stejno - , ale... no, líbí se mi, že to nebude jen o pár postavách :-D Sama teď píšu příběh, který má miliony vedlejších dějových linek a tak chápu, že tě to baví a že to občas prostě nejde.
Postavy... ty hodnotit nemůžu. Sice jsi je popsala, ale pořád je možnost, že na mě budou působit jinak než jsi asi zamýšlela. Zatím mi zní dost zajímavě. To s tím, jak kde plyne čas je taky nadmíru zajímavé a jsem zvědavá, jak to vymyslíš s dopravou a tak. Prostě se strašně těším, ale... Asi se nebudeš divit, když řeknu, že chci, co nejdřív prostě nějaký info (lepší by byla hotová knížka, ale no... to asi hold potrvá :-D a je lepší, aby sis dala na čas než aby byla knížka zbytečně uspěchaná). A ještě k těm postavám - líbí se mi jejich jména. Jsou dost výstřední a v dnešní době by se asi leckdo styděl mít takové jméno, ale to je otázka doby, že? Je to v budoucnosti a nikdo nemůže čekat, že v budoucnosti budou mít lidé stejná jména jako teď.
Sci-fi si pořád víc zamilovávám. Čím jsem starší, tím víc mě to zajímá a víc upouštím od fantasy, kterou mám sice taky ráda, ale sci-fi... Moje první "příběhy" byly sci-fi, takže tenhle žánr je mému srdci nejbližší.
Dá mi zabrat než ty vztahy, jména, osoby pochopím - to ti můžu slíbit dopředu :-D - ale o to je to lepší. Nemám ráda ty jednoduchý knížky, u kterých je ti už z první kapitoly jasný konec.
Takže se těším na video!!! :-D

4 sarush ef sarush ef | Web | 9. listopadu 2013 v 13:55 | Reagovat

To zní zatraceně dobře.

5 Eliss Eliss | 9. listopadu 2013 v 15:48 | Reagovat

Jseš fak dobrá. Obdivuju tě jak už v tomhle věku píšeš svoji několikátou knížku :)

6 jessamine-rose jessamine-rose | Web | 9. listopadu 2013 v 22:40 | Reagovat

klobúk dole dievča! :) Upútal ma rozhovor, čo je na hlavnej stránke a potom som si klikla aj na tvoj blog, lebo som bola riadne zvedavá, čo za talent si :). A si veľký talent! Silno ti držím palce, rozpísaná knižka podľa tvojho popisu vyzerá naozaj perfektne a aj keď to je väčšinou kategória pre teenagerov, tak ja ako dospelák tvrdím, že rada by som si ju prečítala. :)

7 Fearnie Fearnie | Web | 10. listopadu 2013 v 11:52 | Reagovat

páni, tak to je bomba.! Hrozně to obdivuju, je to skvělý nápad a knížka bude určitě úžasná:)

8 Bublushka Bublushka | Web | 10. listopadu 2013 v 14:31 | Reagovat

wow zní to zajímavě, máš fakt bezva nápady
opravdu bych si to chtěla přečíst, snad ti to vyjde ;-)...protě piš i piš...a náhodou mi přijde 300 stran hodně, já se snažím psát taky a moje první z ručního psaní do počítače dosud ne zcela přepsaná kniha je tak třetinová :) jen tak dál, dřív ti palce ať ti to vyjde :)

9 Yasemin Other Van de Notte Yasemin Other Van de Notte | E-mail | Web | 10. listopadu 2013 v 17:58 | Reagovat

Ty si proste geniálna :D Ani nevieš ako veľmi ťa obdivujem. Vážne.
Už píšeš ďalšiu knihu s tak dokonalým dejom ako som sa dočítala, s dokonalými postavami a ešte bude aj takého rozsahu. Proste váu :) Ja mám problém dokončiť trápne poviedky, ktoré aj tak nikto nečíta, ale čo na tom :)
Inak dúfam, že tu priebežne budeš hádzať informácie o tvojich pokrokoch :D

10 Kate Kate | Web | 10. listopadu 2013 v 18:19 | Reagovat

Upřímně, já už mám něco, co bych chtěla vydat rozepsané asi dva roky, ale pořád se nějak nemůžu dokopat k tomu, abych to dodělala. :/

11 elfey-non elfey-non | Web | 18. listopadu 2013 v 19:33 | Reagovat

Hmmm to znì fakt skvěle... Už se numůžu dočkat, šdoda že napsání trvá dýl než to přečtenî ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama